Am adaugat un server dar nu il vad in lista

Ai găsit o problemă legată de funcționarea site-ului? Raporteaz-o aici!
Lucian
Mesaje: 3
Membru din: Joi 11 Feb 2021, 19:02

Am adaugat un server dar nu il vad in lista

Mesaj de Lucian »

Buna Ziua. Am adaugat sv meu de cs ip: 192.145.45.133 ieri, apare on dar nu il vad in lista...daca vreau sa il adaug scrie ca este deja bagat si verificat. Nu apare nici un player online...

admin
Site Admin
Mesaje: 37
Membru din: Lun 20 Ian 2020, 15:16

Re: server CS:GO

Mesaj de admin »

Bună seara Lucian.
Lista serverelor de CS:GO conține peste 100 de servere și e ordonată descrescător după numărul de jucători conectați, ceea ce înseamnă că un server fără jucători va apărea prin ultimele pagini (serverul tău e în pagina 6 la ora asta).
Poți vizita toate paginile listei dacă dai clic pe cifrele 1, 2, 3 ... 8 etc din partea de jos a ecranului.

Ca să apară și numele jucătorilor conectați pe server, e nevoie ca în configul serverului să existe setarea:

Cod: Selectaţi tot

host_players_show 2
... altfel serverul raportează doar nr jucătorilor și sloturilor, dar fără lista jucătorilor.
Și desigur, e nevoie să existe jucători conectați pe server la momentul respectiv ;)

Deci în cazul ăsta problema raportată nu e bug. Dar mulțumim pentru gest.
Ajută-ne să te ajutăm! dă toate detaliile când pui o întrebare, cum scrie aici

Lucian
Mesaje: 3
Membru din: Joi 11 Feb 2021, 19:02

Re: Raportează un bug

Mesaj de Lucian »

Bun ziua. Ma refeream la faptul ca eram 6 oameni pe server si tot 0/20 aparea...

admin
Site Admin
Mesaje: 37
Membru din: Lun 20 Ian 2020, 15:16

Mesaj de admin »

Probabil serverul era gol când te-ai uitat pe site și se vedea 0/20, apoi mai târziu au intrat oameni și te-ai uitat din nou pe site dar nu ai dat refresh în browser și de aceea vedeai tot 0/20.
Acum de exemplu eu văd 3/20, deci funcționează corect.
Trebuie ținut cont și de faptul că informațiile afișate pe site pot avea o vechime între 0 și 5 minute, timpul scurs de la ultimul query către server. Dacă dai clic pe numele serverului, ajungi în pagina de detalii unde poți vedea exact când s-a făcut ultima actualizare:

"Actualizat: în urmă cu 01 minute, 18 secunde"
Ajută-ne să te ajutăm! dă toate detaliile când pui o întrebare, cum scrie aici

Lucian
Mesaje: 3
Membru din: Joi 11 Feb 2021, 19:02

Re: Raportează un bug

Mesaj de Lucian »

Da, acum merge perfect...Va multumesc!!!

Scrie răspuns